Az egészséges életmód témájában sokat lehet olvasni az étkezésről, diétáról és a testmozgásról. Részben a kinézet és alak megőrzésére fektetnek nagy hangsúlyt. Mit lehet enni, hogyan kellene átrendezni a hűtőszekrényt. Bevásárlólistával a kézben, üzletről üzletre járva megtalálni azokat az élelmiszereket, amelyek a kosárba, majd a hűtőszekrény polcaira kerülhetnek. De nem csak külső megújulásra, hanem belső szépítésre is nagyobb hangsúlyt kellene fektetni.  A belső harmónia, lelkivilág, ami szorongásokkal, depresszíóval, pánikrohamokkal van megmérgezve, aminek a következménye az egészséges étrend, a tudatos táplálkozás hiánya mind a helytelen életmódra vezethető vissza.

Itt most nem a testsúly lefarágásáról lesz szó, hanem a stressz okozta szorongás és pánikrohamoktól mentes belső egyensúly fenntartásról. Aki már átélte, az jól tudja, milyen fontos a tudatos étrend kialakítására való törekvés, a megfelelő élelmiszerek kiválasztása, hogy távol lehessen tartani a rettegett rohamokat.

A fizikai megterhelést, szorongást a vércukorszint szabályozásával, megfelelő légzéssel és étrenddel vissza lehet szorítani, segítve abban, hogy az izomgörcsöket feloldva, lassítani lehessen ezeken a folyamatokon, ami a testben létre jön akár fizikai és lelki okokból, esetlegesen gyógyszer hatása miatt, de pl. a nem megfelelően megválasztott étrend miatt is.

Gondoskodni kell a testről, életvitelről! Meg kell adni a testnek az öntudatos egészséges táplálkozást, az életet!

A test minden része a hatása alá kerül, így az emésztés is része lehet a kialakult pánikrohamoknak. Okozhatják érzelmi, fizikai szorongásos idegkimerültségi állapotok, de pl. a túlzott diéta, kávé-teafogyasztás és a cigaretta is. Diéta alkalmával az ingadozó vércukorszint, koplalás, ami szédüléshez, rosszulétekhez vezet. Ez után, már akinél kialakult a pánikroham, jön a remegés, izzadás, levegő után kapkodás, gyors szívverés és így tovább, mintegy pánik, úgy tör elő a félelem az ájulás gondolatától.

Ilyenkor az agy nem kap elég oxigént, viszont a rendszeres testmozgás és helyesen megválasztott étrend már sokat segithet ezen. Sok vitaminra és ásványi anyagra kell figyelni, hogy a megfelelő tápanyag jusson a szervezetbe.

Üresgyomorra soha ne fogyassz kávét, teát és ne is cigarettázz, mert a pánikroham gyakran lép fel a reggeli órakban a túlzott kávéfogyasztás után!

Bár sokaknak a cigaretta megnyugvást jelent, mégis én úgy gondolom, inkább feszült lesz tőle az ember, mitsem nyugodt, mert a cigaretta egyszerre nyugtat és stimulál, de nem segíti elő az ellazulást!

A reggeli kihagyása és a rendszertelen étkezés miatt, napról napra fáradtabb, kimerültebb fizikai állapot jön létre, mivel az izmoktól, szervezettől értékes tápanyag veszik el és így gátolva lesz a betegségek elleni védekezés is.  

Az energiahiány további negatív helyzeteket produkál, pl. nem sportolunk, mert túl fáradtnak érezzük magunkat hozzá, sokszor mondjuk nincs rá energiánk. Vagy túl sokat eszünk, iszunk, egészségtelen ételekkel tömjük tele magunkat, ami pótolhatja a kiesett energiát, amivel még túléljük a nap végéig. Pedig a fő cél az lenne, hogy minnél kevesebb zsír, cukor bevitelre törekedni, kerülni a túlzott kávé fogyasztásat, illetve a dohányzást.Időben gondolkodni és áttérni egy egészségesebb életmódra, akkor nem lesz több félelem érzet az idegrohamoktól és falási kényszerektől, nem fog elhatalmasodni a pánik érzése.

Jobban oda kell figyelni a tudatos táplálkozásra és komolyan venni!

Meg kell változtatni az életvitelt!

Persze ez nem egyik napról a másikra fog megtörténni. Egy hosszútávú, egészséges étrend kialakításához sok türelem és lemondás kell. De megéri, mert a test visszaáll a kiegyensúlyozott, stabil állapotba. A cukorról sok helyen olvasható, hogy üres kalória. A szervezetnek tiszta kalória kell, ami sok zöldséget, gyümölcsöt, gabonát, magvakat tartalmaz. Az agy számára jó táplálkozási értékeket tartalmazó ételekre van szükség. Ezek nélkül az agysejtek elhalnának.

Az agy táplálékra van utalva! Egészséges, vitamindús táplálékra!

Ebben a rohanó világban az ember nem figyel kellőképpen magára. Kevés reggeli, vagy egyáltalán nem is reggelizik. Sietős gyorséttermi ebéd, a vacsora pedig sokszor a munkából haza terő családanya kosárában összeszedett készételekből áll, amit legjobb esetben gyorsan, sokszor tv nézés közben a kedvenc sorozatok előtt leülve fogyasszák. A napi szintű stresszel és a helytelen táplálkozással a test nem képes megbírkózni, mivel az idegsejtek meg vannak fosztva a vitaminoktól, fellép az ingerlékenység, szorongás, depresszió és kialakulnak az ingadozó vércukorszint okozta tünetek. Ha baj van az idegekkel az összes rettegett tünetet kiválthatja, mint.pl.a pánikrohamot, és abból adódóan a remegést, szívdobogást, vérnyomás ingadozást, szapora pulzust és így tovább… Nagyon fontos a helyes étkezés és egy egészséges diétán alapuló étrend betartása. Nem kell egész életen át diétázni. Amint az idegek megerősödnek, már lehet enni ésszerű étrend keretében. Egy két szelet torta, pizza még nem fog rohamokat kiváltani, de mindig törekedni kell a kiegyensúlyozott étkezésre. Lecsökkentve a dohányzást, kávéfogyasztást, akár végleg le is lehet mondani a káros szenvedélyekről. Semmiképp nem nyugtatja a dohányzás és kávé fogyasztása az idegeket étkezes előtt. Az üres gyomorba bevitt nagy mennyisegű kávé, teafogyasztás egyik fő kiváltója a pánikrohamoknak, mivel az idegrendszerünkre doppingolva hat. Törekedni kell tehát a reggelire, a kb 2-3 óránkénti étkezésre, és mindig enni egy falatot lefekvés előtt

Mindig és csak kizarólag étkezés után gyújtsunk rá!

Nap, mint nap szinte minden reklám, folyóirat az egészségről, a táplálkozásról, testmozgásról szól. A népszerű blogok, folyóiratok tele vannak az egészségről szóló jobbnál jobb írásokkal. Folyamatos információt nyújtanak az étkezési szokásokról, a megfelelő testedzésről, ellátnak egészségügyi tanácsokkal. Számos diétás étrend található az internetes oldalakon, de olyan általános diéta tervet, ami mindenkire jó és megfelelő lenne nehéz összeállítani. Itt nem olvasható étrend tanács, mindenki saját maga belátása szerint döntsön, akar-e önmagán segíteni, úgy élni és táplálkozni, hogy jó saját magához.Mindeki járjon utána, szánjon rá időt, olvasson, tájékozódjon és vegye kezébe életének irányítását, ha szeretné, hogy egészségesebb és hosszabb legyen az élete.

Olvasni, keresni, kutatni!

Testmozgás, étrend, fény, napsütes, friss levegő. Mind fontos az élethez, egészséghez, ami javítja a hangulatot, erőt, energiát ad és szép lassan megszünteti a szorongás lelki és fizikai tüneteit. Mindig pozitiv gondolkodás legyen a cél, kerülve a negativ energiákat!

Törődni  a testtel és az egészséggel! Szeretni, kielégíteni a test szükségleteit!

Ugye nem akarunk újra és újra depresszióval és pánikrohamokkal küzdeni egész életünk végéig?

Tartsunk ki az úton, amit kitűztünk magunk elé, egy egészségesebb, boldog élet útján!

Bízom benne, hogy ezen túl sokkal jobban fogjuk szeretni önmagunkat!

Tanuljunk meg egészségesen és boldogan élni!